Kompresory łopatkowe – używane sprężarki łopatkowe

Oferujemy wysokiej klasy używane sprężarki łopatkowe, które znajdują szerokie zastosowane w wielu fabrykach i zakładach pracy, cechują się ponadprzeciętną trwałością. Ponadto narzędzia pneumatyczne są niezwykle wydajne i tańsze niż ich elektryczne odpowiedniki. Decydując się na zakup używanej sprężarki łopatkowej oszczędzisz czas i pieniądze. Wszystkie dostępne u nas kompresory łopatkowe sprzedajemy w przystępnych cenach i w doskonałym stanie technicznym. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem i składania zamówień.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kompresory łopatkowe – zasada działania

Niezależnie od rodzaju kompresora jego główną rolą jest zwiększanie ciśnienia gazu, więc stanowi on kluczowy element wszystkich systemów pneumatycznych. Jednym z najpopularniejszych typów tych urządzeń są sprężarki łopatkowe, które używane cieszą się dużą popularnością z racji przystępnej ceny. Ich konstrukcja składa się z trzech podstawowych współpracujących elementów. Wirnik umieszczony jest środkowo względem obudowy (stojana). Łopatki znajdują się w osiowych wycięciach w wirniku i mogą poruszać się w kierunku promieniowym. W trakcie obrotu mechanizmu łopatki wysuwają się i chowają w zależności od usytuowania względem stojana. Powietrze pobierane przez otwór zostaje uwięzione między wspomnianymi częściami, dzięki czemu jego objętość maleje.

Sprężarki łopatkowe – zalety

Zakup wysokiej klasy, używanych kompresorów łopatkowych niesie za sobą mnóstwo korzyści. Takie urządzenia są niezwykle opłacalne, a przy tym nadzwyczaj solidne i bezawaryjne. Najważniejsze części wykonuje się bowiem z trwałego stopu metali, co sprawia, że bez problemu znoszą trudy ciężkiej pracy. Ponadto konstrukcja sprężarek tego typu jest pozbawiona przekładni i pasków klinowych. Typową cechą tych maszyn jest możliwość nieprzerwanej pracy przez wiele lat. Kolejny plus stanowi wydajność, która pomimo upływu czasu jest niezmienna za sprawą samokompensacji łopatek. Ewentualny serwis trzeba przeprowadzić zazwyczaj po stu tysiącach godzin użytkowania, czyli cztery razy rzadziej niż w alternatywnych rozwiązaniach. Należy też wspomnieć, że specjalne systemy zmniejszają ciśnienie wewnątrz urządzenia, co przekłada się na mniejsze zużycie energii, więc powstają kolejne oszczędności dla użytkownika.

Dlaczego warto wybrać używane sprężarki łopatkowe?

Zakup używanego kompresora łopatkowego jest przede wszystkim korzystny finansowo. Są dużo tańsze, od urządzeń nowych, a zamówione u nas mają gwarancję sprawności i niezawodności działania przez długi czas. Nabywając sprężarkę u nas, masz pewność, że przeszła on testy, a także wszelkie niezbędne przeglądy techniczne.

Skorzystaj z naszej oferty

Proponujemy różne rodzaje używanych sprężarek łopatkowych, które można dopasować parametrami do indywidualnych potrzeb. Są to urządzenia znanych i renomowanych firm. Zawsze rzetelnie wskazujemy ich dane techniczne, w tym takie jak:

  • ciśnienie,
  • moc silnika,
  • wydajność oraz przebieg.

Nasza rozbudowana oferta spełni oczekiwania zarówno dużych zakładów przemysłowych, jak i małych warsztatów. Jeśli potrzebujesz używane kompresory łopatkowe, koniecznie zapoznaj się z poniższym asortymentem i już dziś złóż zamówienie!