Kompresor śrubowy - używane sprężarki i kompresory śrubowe

Wśród dostępnych w naszej ofercie urządzeń znajdują się używane, śrubowe kompresory i sprężarki powietrza, które mają wiele zalet przyczyniających się do ich popularności. Jednym z elementów konstrukcji tych maszyn jest filtr odpowiedzialny za wchłanianie gazu. Ponadto modele smarowane olejem składają się ze zbiorników przeznaczonych do jego gromadzenia. Sprężanie odbywa się dzięki działaniu wirników, które są napędzane przez wał i wzajemnie się zazębiają, obniżając w ten sposób ciśnienie gazu.

Kluczowym warunkiem, który muszą spełniać sprężarki powietrza i kompresory śrubowe, jest szczelność. Konstrukcja kompresora śrubowego powinna być doskonale zabezpieczona pod tym względem, dlatego wyłącznie takie modele są dostępne w naszej ofercie. Wybór konkretnego egzemplarza kompresora śrubowego jest uzależniony przede wszystkim od parametrów, jakie chce się uzyskać, wśród których kluczową rolę odgrywają moc maszyny i jej wymiary. Szeroka oferta kompresorów śrubowych pozwala na zakupienie urządzenia spełniającego dowolne kryteria.

Oferujemy dla Państwa sprzedaż tylko znanych i sprawdzonych marek, są to przede wszystkim:

  1. kompresory i sprężarki „Alup”
  2. kompresory i sprężarki „Atlas Copco”
  3. kompresor i sprężarki „Fiac”
  4. kompresor i sprężarki „Kaeser”
  5. kompresory „Compair”
  6. kompresor „Demag”

oraz inne, które znajdą Państwo poniżej.

Wyświetlanie 1–12 z 30 wyników

1 2 3

Kompresory śrubowe - zalety

To świetny wybór, jeżeli zależy Ci na wysokiej wydajności pozwalającej na wykorzystywanie nawet w bardzo trudnych warunkach. Ponieważ ich konstrukcja jest zaadaptowana do nieprzerwanej pracy zgodnie ze wskazanymi parametrami, można z nich korzystać w trybie całodobowym przez 365 dni w roku. To niezwykle żywotne urządzenia przeznaczone do wszelkiego rodzaju, nawet najbardziej wymagających zadań.

Kolejna kwestia, która stanowi o wartości śrubowych sprężarek i kompresorów powietrza, to precyzyjna i łatwa konfiguracja. Możliwość ustawienia sposobu pracy maszyny zgodnie ze ściśle określonymi wymaganiami sprawia, że ma ona bardzo szerokie zastosowanie, a jej działanie może być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Z kolei wytrzymała konstrukcja gwarantuje wysoką odporność na oddziaływanie czynników zewnętrznych, co przekłada się na trwałość użytkowania. Jeżeli chcesz oszczędzić pieniądze, kupując dobrą używaną sprężarkę śrubową lub tego typu kompresor powietrza, złóż zamówienie w naszej firmie!

Zastosowanie sprężarek śrubowych

Zastosowanie oferowanych urządzeń obejmuje wiele gałęzi przemysłu, w których niezbędne jest średnie i wysokie ciśnienie powietrza. Montuje się je wszędzie tam, gdzie wymaga się maksymalnej wydajności pracy, czyli w dużych zakładach przemysłowych czy działających na szeroką skalę warsztatach samochodowych. Dostępne w naszym asortymencie sprężarki i kompresory śrubowe są używane, ale w pełni sprawne, dlatego można je instalować w miejscach i obiektach, w których pojawia się konieczność nieprzerwanej, ciągłej pracy.

Ze względu na niski poziom głośności poleca się je w przestrzeniach, gdzie hałasy są niepożądane. Z kolei filtracja pozwala na ich zastosowanie w lakierniach samochodowych i przemysłowych oczyszczaczach powietrza. Używana sprężarka śrubowa i tego typu kompresor cieszą się dużą popularnością również w sektorze chemicznym, medycznym i farmaceutycznym, w których wymagane są takie właściwości jak wydajność, bezpieczeństwo i czystość. W naszej firmie zamówisz wysokiej jakości egzemplarze tego urządzenia.

Kiedy warto wybrać kompresor śrubowy?

Zasadniczo kompresor śrubowy używany jest wówczas, gdy istnieje konieczność uzyskania wysokiego ciśnienia powietrza. To bardzo efektywne w działaniu urządzenie, w związku z czym poleca się je w najbardziej zaawansowanych zakładach przemysłowych i obiektach, w których podlega forsownej eksploatacji. Korzystają z nich m.in. firmy produkcyjne pracujące całodobowo, ponieważ sprężarki śrubowe i kompresory z tej kategorii są przystosowane do takiego trybu.

Dostępnych w naszej ofercie urządzeń warto używać w miejscach, w których wymagana jest trwałość i wytrzymałość. Nawet jeżeli warunki pracy są trudne, można mieć pewność bezawaryjnej i bezpiecznej eksploatacji przez długi czas. Dotyczy to również używanych, śrubowych kompresorów i sprężarek powietrza, które są do kupienia w naszej firmie. Zapewniamy szeroki wybór, wysoką jakość i atrakcyjne ceny oraz w razie potrzeby doradztwo w zakupie. Każdy oferowany egzemplarz jest dokładnie sprawdzany i poddawany kompleksowemu przeglądowi, który potwierdza jego sprawność.